עיצוב תכשיטים בעיצוב אישי

אנשים רבים מתעניינים בעיצוב תכשיטים בהזמנה אישית או בעיצוב אישי שלהם. אם נושא זה מדבר אליכם – המאמר הבא הוא בשבילכם!

בשנים האחרונות ניתן לראות עליה בכמות האנשים שמבקשים לעצב תכשיטים בעיצוב שלהם, ולאו דווקא לקנות תכשיטים מוכנים. ניתן להניח שהסיבה לכך היא שהרבה מאוד מהעיצובים חוזרים על עצמם, ואחת התכונות המרכזיות של התכשיט היא שהוא גורם לעונד אותו להרגיש ייחודי. לכן, הרבה מאוד אנשים מעוניינים לעצב משהו משל עצמם, שלא יראו על אנשים אחרים, ובכך להרגיש מיוחדים או להנציח רגע מיוחד.

ניתן לראות זאת הרבה (אך לא רק) בסמלים משפחתיים, הטבעת ראשי תיבות של בני זוג על טבעת אירוסין, שמות בני משפחה על תליונים, ועוד.

עיצוב תכשיטים בעבר

בעבר היה קשה יותר לעצב תכשיטים בהזמנה אישית. הסיבה לכך הייתה בעיקר שהיה ללקוח קשה יותר להסביר למעצב התכשיט מה בדיוק נדרש. היום יותר קל להסביר, לשרטט, להראות תמונות להמחשה, וכו’.

כמו כן, העבודות היו נעשות בעבודת יד בלבד, שמצד אחד זה מוסיף סוג של ייחודיות לתכשיט, אך מנגד לפעמים התוצאה לא הייתה מגיעה לרמת דיוק גבוהה מספיק והלקוח היה יכול להתאכזב. העבודה הייתה מתבצעת בעיקר על בסיס תיאור ולאחר מכן ציור של התכשיט המבוקש, ועל פי זה הצורף או מעצב התכשיטים היה עובד. לא תמיד התיאורים והציורים היו מגיעים לרמה מספיק טובה. הצורף היה משתמש בציור ובנתונים שסוכמו מראש עם הלקוח והיה משתמש בשיטות ייצור ישנות (שעדיין משתמשים בהן גם היום בצורפות בסיסית) כגון: ניסור, פיצור, שיוף, וכו’.

עיצוב תכשיטים בעידן המודרני

כיום, קל בהרבה יותר להגיע לרמת דיוק גבוהה מאוד בעיצוב תכשיטים.

גם כיום משתמשים באותן טכניקות בסיסיות של צורפות שהוזכרו מקודם, אך כאשר משלבים את אותן טכניקות עם טכנולוגיות חדשניות – השמיים הם הגבול. כיום משתמשים בעיקר בתוכנות מחשב מיוחדות על מנת לעצב את התכשיט, לאחר מכן ניתן לבצע הדמיית מחשב שתראה איך התכשיט ייראה בעת סיום העבודה, ולאחר מכן להדפיס את המודל בתלת מימד ולצקת אותו בזהב. כאשר משתמשים בטכניקה הזו כאשר מעצבים תכשיט בהזמנה אישית, רמת הדיוק גבוהה מאוד וכך גם יש הרבה פחות “הפתעות” בסוף העבודה.

בתכשיטי בר דור, כאשר אנחנו מעצבים ללקוח תכשיט בעיצוב אישי, הלקוח יקבל לפני כן הדמיה לאישורו. במידה וללקוח יש שינויים שהוא מעוניין לעשות, זה הזמן לעשות אותם. בכך, נוכל כמעט תמיד להבטיח שהלקוח יהיה מרוצה בסופו של דבר – מכיוון שהוא היה שותף להליך וראה הדמיה (שקרובה מאוד למראה הסופי של התכשיט במציאות) לפני ביצוע העבודה.

עיצוב תכשיטים בהזמנה אישית

עיצוב תכשיטים בהזמנה אישית

מעוניינים לעצב את התכשיט המושלם?

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם רעיונות, תמונות, שרטוטים, או שאלות ויחד נבנה את התכשיט המושלם הבא שלכם!

תכשיט בעיצוב מיוחד תכשיט בעיצוב מיוחד