איך למצוא את אורך השרשרת הנכון

במקרים רבים אנחנו לא יודעים מהו אורך השרשרת הרצוי עבורנו או עבור אחרים כשאנחנו מעוניינים לרכוש עבורם שרשרת במתנה. המדריך הבא עלול לעזור לכם במציאת אורך השרשרת המתאים. חשוב להדגיש שאין “חוקים” בנושא הזה, וכל אחד ואחת מעדיפים לענוד שרשראות באורכים שונים בהתאם לצרכים שלהם.

 

סוג השרשרת או התליון

באופן כללי, ככל שהשרשרת ארוכה יותר, יש לה יותר סיכוי להיקרע. מדוע? מכיוון ששרשראות זהב אינן נקרעות “מהאוויר”, הן תמיד ייקרעו כשהן נתפסות במשהו. לעיתים קרובות אנחנו שומעים איך השרשרת נתפסת בשיער, בגדים, מגבת, או כל חפץ אחר. ככל שהשרשרת ארוכה יותר, כך גדל הסיכוי שהיא תיתפס במשהו. לכן, כאשר השרשרת דקה יחסית, נעדיף להשתמש בשרשרת קצרה ככל הניתן על מנת להפחית את הסיכוי שתיתפס במשהו. כאשר השרשרת עבה, אפשר לענוד שרשראות ארוכות יותר.

כך גם לגבי תליון – כשהתליון קטן יחסית, בדרך כלל נהוג לענוד אותו על שרשרת קצרה, כך שהוא ישב גבוה ויראו אותו מעל הבגד. מנגד, תליונים גדולים נוטים להיות לא נוחים כשהם צמודים מדי לצוואר, ולכן כשתליון גדול ניתן להשתמש בשרשרת באורך בינוני או ארוך.

 

מבנה גוף

יש לקחת בחשבון את מבנה הגוף של מי שיענוד את השרשרת. כמובן ששרשרת באורך 50 ס”מ “תשב” בצורה שונה על גבר גבוה וגבר נמוך, או גבר בעל מבנה גוף מלא או גבר רזה מאוד, וכך גם לגבי נשים.

לדוגמא: אנשים רזים או נמוכים, יכולים לענוד שרשראות באורך 42 או 45 ס”מ. לעומת זאת, אנשים מלאים או גבוהים במיוחד לא יוכלו כלל לסגור את השרשרת על הצוואר שלהם באורכים האלו.

 

בתמונה למטה:

שרשראות באורכים שונים, על גבר בגובה 1.70 מטר, ובעל מבנה גוף רזה.

 

מדריך לבחירות אורך השרשרת